Czy warto pływać Antilą 27 z dziećmi?

Zdecydowanie tak. Jest to jacht bardzo stabilny, który w przechył wchodzi dopiero przy silniejszym wietrze. Warto pamiętać, że żeglarze poniżej metra wzrostu przechyły znoszą raczej słabo.
W środku jest dużo miejsca, tak więc nawet jeśli najmłodsi żeglarze zabiorą ze sobą tak istotne zabawki jak ulubiona piłka, klocki, kocyk, małpka, żyrafka i 31 resoraków to i tak pozostała część załogi powinna to jakoś bez większych problemów przeżyć.
Tu warto wspomnieć o tym, ze nawet doświadczeni żeglarze, którzy na Mazurach spędzili 20 czy 30 sezonów, czarterowali jachty najróżniejsze, to udając się w rejs pierwszy raz ze swoimi pociechami, odkrywają krainę tysiąca jezior na nowo. I choć brzmi to nieco trywialnie, to naprawdę jest to arcyciekawe przeżycie.

Czy tę łódkę da się wywrócić?

Każdy jacht da się wywrócić, wszystko może zatonąć! O tym nigdy nie można zapominać. Ale by zrobić to z Antilą 27 trzeba by się naprawdę natrudzić. Warto jeszcze raz zajrzeć do sekcji Antila 27 – dane techniczne, by się przekonać, że balastu jest tu dużo, bo aż 1000 kg. Jeśli ktoś nie czuje się bezpiecznie, powinien pływać w kamizelkach ratunkowych, albo innych środkach, które pomogą mu w czasie nieplanowanej kąpieli. Warto też mieć w pamięci “biały szkwał”, który nawiedził Mazury kilka lat temu, i fakt, że wtedy zginęli ludzie, a wywaliło się ponad 40 jachtów.

Jak jest ze statecznością jachtu?

Antila 27 jest jachtem stabilnym, a nawet bardzo stabilnym. Zauważyć to już można chodząc po pokładzie: jeśli jedna osoba idzie po burcie, to przechył jachtu nie jest duży. Przy prawidłowym, zgodnym z zasadami żeglowaniem zauważalny przechył pojawia się gdy wieje trójeczka w skali B.

Zobacz Antila 27 opinie