Wybierasz się na Mazury i jesteś zdecydowany na czarter jachtów motorowych? Jest kilka ważnych spraw, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Łodzie motorowe bez patentu

Jeśli martwisz się tym, że nie masz odpowiednich dokumentów, to… przestań. Zgodnie z prawem czarter jachtów motorowych, które nie osiągają prędkości 15 kilometrów na godzinę jest możliwy bez patentu sternika motorowodnego. Tak – jachty motorowe bez patentu to nie mrzonka! Wystarczy krótkie przeszkolenie dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tak więc papierologią martwić się nie musisz. Warto jednak mieć pojęcie o oznakowaniu szlaków i podstawowych zasadach, którymi rządzi się poruszanie na Mazurach (np. trzeba pamiętać o tym by nigdy nie knagować cumy w śluzie, bo to może się skończyć radykalnym uszkodzeniem jachty). Podsumowując, czarter jachtów motorowych na Mazurach nie wymaga patentu, bez problemu można znaleźć jachty motorowe bez patentu.

Jachty motorowe na Mazurach – wyposażenie

Dobre houesboaty, które można znaleźć w krainie tysiąca jezior na pewno będą miały ster strumieniowy. Tu urządzenie, które znacznie ułatwia manewrowanie w porcie, ponieważ pozwala na ruch w bok, praktycznie nie przesuwając się do przodu. Warto też zadbać o to by silnik miał możliwość automatycznego podnoszenia. Nie trzeba się wtedy mocować z pantografem i bez problemu można go obsługiwać jednoosobowo. Houseboaty zazwyczaj wyposażone są również w elektryczne rozruszniki, co oznacza że nie musisz ciągnąć za linkę. Na te elementy warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o silniki.
Oczywiście także pod pokładem houseboaty mogą być różnie wyposażone. Na tych lepszych jednostkach nie zabraknie ogrzewania i lodówki. Zazwyczaj te jednostki będą także wyposażone w platformy kąpielowe, które doskonale mogą pełnić również funkcję „platformy do wędkowania”.

Houseboaty – gdzie czarterować

Generalnie szukając armatora warto się kierować zdrowym rozsądkiem. Jak w każdej grupie zawodowej, także kabinowe jachty motorowe mają armatorów bardziej i mniej roztropnych. Warto pamiętać o tym, że jeśli ktoś obiecuje złote góry, szczególnie na jeziorach, to nie jest to wiarygodne. Wybierając tego, który pożyczy nam kabinowe jachty motorowe warto oczywiście sprawdzić opinie innych użytkowników. Jeśli armator jest kilka lat na rynku, to na pewno takich opinii nie brakuje. Wreszcie istotny też jest port macierzysty. Warto wybrać taki, który jest najbliżej domu, ale jednocześnie nie za daleko miejsc, w które chcemy popłynąć. Na przykład pod tym linkiem znajdziesz sensowną ofertę firmy czarterującej jachty.
Oczywiście czynnikiem, o którym nie warto zapominać jest także cena. Kabinowe jachty motorowe, podobnie jak wszystko inne na Mazurach, mają różne ceny w zależności od pory roku. Zdecydowanie najdroższe są one w szczycie sezonu na przełomie lipca i sierpnia oraz w długi weekend Bożego Ciała. Wtedy też turystów na szlaku wielkich jezior jest najwięcej. Te same jednostki są znacznie tańsze w maju bądź we wrześniu, kiedy to na Mazurach jest również znacznie mniej ludzi.

Artykuł opublikowany w porozumieniu z serwisem Antila24.com.pl Więcej informacji: http://antila24.com.pl/jachty-motorowe/jaka-lodz-motorowa-dla-wedkarzy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *