Ile osób zmieści się na pokładzie?

Producent, czyli stocznia Antila Yachts z Radomia dopuszcza osiem osób. Ale warto pamiętać, że to jest maksymalna liczba. Jeśli zależy nam na odrobinie prywatności i na tym by wychodząc ze śpiwora z rana nie potykać się o leżących w mesie śpiących, nie warto pływać więcej niż w sześć osób. Ewentualnie cztery osoby dorosłe z trójką, czwórką dzieci. Z kolei nie warto też szarżować w drugą stronę, choć wiadomo, że są śmiałkowie, którzy każdą łajbą popłyną samotnie, niektórzy ruszają nawet w rejs dookoła świata, to jednak Antilą 27 warto pływać w co najmniej dwie osoby.

Czy da się wygodnie stawać na dziko?

Oczywiście. Z podniesionym do końca Antila ma zanurzenie zaledwie 39 centymetrów (zobacz dział Antila 27 dane techniczne), to mniej więcej tyle co u osoby przeciętnego wzrostu wynosi odległość między kostką, a kolanem. Czyli niewiele. Dla porównania warto dodać, że Tango 730, czyli łódka o której mówi się, że czarterując jacht na Mazurach można nią dojść zawsze i wszędzie, ma zanurzenie minimalne 30 cm. Tak więc różnica wynosi zaledwie 9 (słownie: dziewięć) centymetrów. Trzymając się naszych anatomicznych analogii jest to mniej więcej długość palca wskazującego. Podsumowując, Antila 27 bez problemu podejdzie do większości mazurskich brzegów.

Czy w środku jest wygodnie?

Jak wiadomo, wszystko jest kwestią gustu, a jak wiadomo jeszcze bardziej, o gustach się nie dyskutuje. Dlatego odpowiemy :). To zależy, od tego na jaki egzemplarz traficie. Co kraj, to obyczaj, a co armator, to łódka. Generalnie Antila 27 ma w środku sporo miejsca, ciekawym rozwiązaniem jest ledowe, wielopunktowe oświetlenie. Do minusów trzeba zaliczyć fakt, że jeśli w łodzi brakuje dodatkowych wywietrzników, to zamykając sztorcklapę na noc, z rana można się spodziewać sporej ilości skroplonej pary – niektórzy żeglarze donosili wręcz, że z rana mieli mokrą pościel. No ale z drugiej strony, kto na Mazury zabiera pościel zamiast śpiwora?! Zobacz też informacje w dziale Antila 27 opinie

Jaki silnik powinna mieć Antila 27?

Jest to jacht dosyć ciężki, bo waży trzy tony. Jeśli dorzucimy do tego załogę i bagaże, to robią się 3,5 t. Akurat nie możemy wpaść na żadne błyskotliwe porównanie, ale jasnym jest, że to dużo. Dlatego warto mieć na Antili 27 silnik o mocy 8 koni mechanicznych. Jeśli jest to szóstka, to zwróćcie uwagę czy ma tzw. śrubę uciągową. Jeśli tak, to nie ma problemu. Jeśli nie, to płynąc pod silny wiatr możecie mieć problemy – Antila 27 ma dosyć wysoką burtę, tak więc wiatr ma ułatwione zadanie.

Zobacz Antila 27 – bezpieczeństwo